Tel + 48 41 346 18 11

FIRMA

PRODUKTY

AKTUALNOŚĆI

NASZE MARKI

© 2015 KOSMED Sp. z o.o.  |  25-677 Kielce, ul. Łazy 30A

SKONTAKTUJ SIĘ

Mammograf cyfrowy - opis

Strona główna » Oferta » Mammografy » Mammograf cyfrowy

 

 

MAMMOGRAPH FFDM jest najnowszym rozwiązaniem firmy Italray w dziedzinie mammografii klinicznej (mammografii i biopsji stereotaktycznej), w którym zastosowano najnowocześniejszy detektor bezpośredniego obrazowania cyfrowego. Bezpośrednie detekcja promieniowania, możliwa dzięki zastosowaniu detektora z amorficznego selenu (detektor przekształca bezpośrednio promieniowanie rentgenowskie do postaci ładunków elektrycznych) eliminuje efekt rozpraszania światła, przez co polepsza jakość a przede wszystkim kontrast i ostrość obrazu.

 

Jakość i polepszenie wartości diagnostycznych obrazu osiąga się również poprzez zaawansowany mechanizm kompresji piersi (sterowany ręcznie i motorowo). Wymienne uciski są delikatnie i gładko zakrzywione przez co zapewniają wyższy komfort pacjenta i lepsze przyleganie piersi do detektora realnie polepszając jakość obrazu. Wartość siły i grubości kompresji są precyzyjnie kontrolowane przez układ mikroprocesorowy a ich wartość można obserwować na dedykowanym wyświetlaczu doskonale czytelnym w zacienionym pomieszczeniu. Efekt silnej i równomiernej kompresji jest precyzyjny na całej powierzchni detektora (max. 24x30 cm). Technologia bezpośredniego detektora cyfrowego pozwala nie tylko na polepszenie jakości zdjęć, jak również na osiągnięcie redukcji dawki przy zachowaniu najwyższych parametrów obrazu. Cyfrowy format obrazu pozwala na pełną archiwizację w szpitalnych systemach PACS oraz bezproblemową integrację z systemami informatycznymi HIS /MIS /RIS.

 

Mammograf oparty jest na sprawdzonym rozwiązaniu kolumny z ramieniem C, generatorze wysokiej częstotliwości, lampie z dwumateriałową anodą. Dzięki pełnej automatyce ekspozycji dawka jest precyzyjnie dozowana zapewniając doskonały obraz przy wypełnienie rygorystycznych wymogów Euref.

 

MAMMOGRAPH występuje również w wersji z izocentrycznym ramieniem C, oraz opcjonalnie może być wyposażony w przystawkę do biopsji stereotaktycznej BYM 3D.

MAMMOGRAPH FFDM jest urządzeniem firmy Italray do obrazowania mammograficznego w technice cyfrowej FFDM. Cechuje się bardzo wysoką wydajnością, doskonałą jakością zdjęć, dzięki czemu stosowany jest z powodzeniem zarówno w programach badań przesiewowych jak i w pogłębionej diagnostyce klinicznej. Dzięki nowoczesnej a zarazem niezawodnej i prostej konstrukcji mammograf przyczynia isę do zwiększenia efektywności Działu Radiologii i poprawy standardów opieki nad pacjentem.