Tel + 48 41 346 18 11

FIRMA

PRODUKTY

AKTUALNOŚĆI

NASZE MARKI

© 2015 KOSMED Sp. z o.o.  |  25-677 Kielce, ul. Łazy 30A

SKONTAKTUJ SIĘ

XFM - opis

Przewoźny system z cyfrowym detektorem DR

 

Miło nam przedstawić informację handlową dotyczącą w pełni cyfrowego systemu rentgenowskiego XFM firmy Italray S.r.l.

XFM to rewolucyjny system, który umożliwia wykonywanie wszystkich rodzajów radiografii. System wyposażony w najnowszej generacji mobilny detektor 35cm x 43cm, co zapewnia wyjątkową jakość obrazu, niezrównaną wydajność oraz minimalną dawkę dla pacjenta.

 

Cechy główne systemu

• Moc generatora 40 kW (40 kHz)

• Dotykowy ekran 19’’

• Napięcie ekspozycji 40-125 kV

• Obciążenie czasowo-prądowe do 400 mAs

• Dwuogniskowa lampa 300 kHU (0,75mm / 1,25mm)

• Opcjonalne zasilanie bateryjne

• Opcjonalny system pomiaru dawki DAP

• Elektryczny system jezdny

• Zintegrowana stacja technika z pełnym pakietem DICOM

• Mobilny detektor 35x43 cm

 

 

 

 

Akwizycja obrazu systemu ITALRAY XFM oparta jest na mobilnym, w pełni bezprzewodowym (WiFi) detektorze półprzewodnikowym Pixium 3543EZ o rozmiarze tradycyjnej kasety 35 x 43 cm i najniższej na rynku wadze 2,8 kg skonstruowanym w technologii amorficznego krzemu (a-Si) i scyntylatorze z jodku cezu (CSI) z możliwością opcjonalnego zastosowanie również mobilnego detektora o wymiarach 24 x 30 cm dedykowanego do zastosowań pediatrycznych (np. w inkubatorach). Połączenie, tych rozwiązań jest obecnie wysokim standardem w obrazowaniu medycznym oraz gwarantuje wysoką jakość zdjęć rentgenowskich przy zachowaniu niskich warunków ekspozycji. Zdjęcia w czasie rzeczywistym są dostępne na stacji akwizycyjnej i niemal natychmiast gotowe do wysłania do opisu. Obrazy w 16-sto bitowej skali szarości generowane są na matrycy o rozdzielczości 148 µm co zapewnia im niezrównaną jakość, ostrość i odwzorowanie nawet najbardziej subtelnych szczegółów i zróżnicowanych struktur.

Akwizycja obrazu systemu ITALAparat wyposażony jest w elektryczny system wspomagania ruchu, z prędkością regulowaną za pomocą joysticku umieszczonego na uchwycie. Bezpieczeństwo zapewnia system antykolizyjny, który automatycznie spowalnia aparat w momencie wykrycia przeszkody.

Dla celów sprawozdawczości ochrony radiologicznej, system opcjonalnie może być wyposażony w komorę pomiaru dawki (DAP), a zmierzona dawka automatycznie zapisywana w pliku obrazu nagłówka DICOM.

Wysokoczęstotliwościowy generator RTG klasy HF (40kHz) o mocy 40 kW gwarantuje wysoką jakość promieniowania dla wszystkich warunków obciążenia, przez co daje możliwość diagnozowania obszarów o bardzo dużej pochłanialności np. u pacjentów otyłych czy w gipsie.

Wybór jednego z ponad 1000 możliwych programów anatomicznych odbywa się za pomocą konsoli dotykowej. Możliwe jest też ręczne nastawienia parametrów ekspozycji.

Dzięki przemyślanemu i funkcjonalnemu oprogramowaniu X-FRAME DR system bez problemów integruje się z systemami RIS/PACS. Po pobraniu listy roboczej z RIS (Radiology Information System), operator ma wyświetlone wszystkie informacje potrzebne do badania (nazwisko pacjenta, rodzaj badania, numer dostępu, itp.), dzięki temu nie traci czasu na wprowadzanie wszystkich danych niezbędnych do wykonania badania. System daje też możliwość przerwania badania by np. wykonać zdjęcie pacjentowi z wypadku.

Graficzny interfejs użytkownika (GUI) X-FRAME DR został zaprojektowany z myślą o potrzebach operatora. Układ ikon jest prosty i intuicyjny, a technik jest prowadzony krok po kroku przez cały proces akwizycji obrazu i procedury badania. Wszystkie istotne informacje są wyświetlane na ekranie odwzorowując stan systemu.

Autorskie oprogramowanie przetwarzania obrazu „everest-X” dostosowuje parametry obrazu do wybranej części ciała, przez co zdjęcia zarówno kości drobnych jak i kręgosłupa są porównywalnej wysokiej jakości. Bardzo szeroki zakres dynamiki obrazu, pozwala na zachowanie szczegółowych informacji zarówno obiektów o wysokiej (ramiona, brzuch) i niskiej (płuca, kości drobne) absorpcji promieniowania. Operator nie musi ręcznie dostosowywać jasności / kontrastu by wyodrębnić kliniczne szczegóły. Everest-X, poprzez grupowanie danych umożliwia uwypuklenie na jednym obrazie różnych szczegółów anatomicznych bez utraty informacji o innych.

 

Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych zakładów radiologii, zarówno dla radiografii ogólnej jak i badań dynamicznych. Dzięki modułowej i wszechstronnie konfigurowalnej budowie XFM spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów.

System jest w pełni kompatybilny ze standardem DICOM 3.0 i współpracuje z wszystkimi systemami informacji radiologicznej (RIS) i archiwizacji obrazu (PACS) umożliwiając pełną dystrybucję obrazów i informacji o badaniu w całej strukturze informatycznej szpitala.

XFM cechuje się wysoką prędkością działania, co bezpośrednio wpływa na wydajność pracy oddziału radiologicznego.

Detektor o dużej czułości i zakresie dynamicznym bezpośrednio wpływa na zmniejszenie dawek pochłanianych przez pacjenta przy jednoczesnej poprawie jakości zdjęć umożliwiających zobrazowanie szczegółów struktur anatomicznych nie możliwych na tradycyjnych filmach analogowych czy też w technice CR.

XFM gwarantuje doskonałą jakość obrazu i minimalne dawki dzięki bardzo wysokiej czułości, rozdzielczości i kontraście dynamicznym płaskiego detektora dynamicznego.

XFM cechuje intuicyjna łatwość obsługi z innowacyjnym ekranem dotykowym konsoli operatora z predefiniowanymi badaniami na poszczególnych stanowiskach pracy oraz predefiniowanych ustawień systemowych i zapewnia całkowitą łączność z zewnętrznych systemów RIS / PACS za pośrednictwem DICOM 3,0.